Dane adresowe inwestycji
93-586 Łódź,
ul. Rózyckiego 28
(+48) 42 683 07 59
(+48) 42 683 07 59
FAX: 42 682 57 10
Tel: 792 004 541
biuro@Rozyckiego28.pl

Budynek

Budynek – opis techniczny

Budynek: Różyckiego 28

Budynek – opis techniczny

Planowany budynek będzie pełnił funkcję mieszkaniową wielorodzinną z wielostanowiskowym garażem na poziomie zero. Posadowienie budynku w okolicach istniejącego osiedla mieszkaniowego wśród starodrzewia z bezpośrednią bliskością parku im. T. Rejtana gwarantuje jego kameralność i przyjazność otoczenia. Jednocześnie samo posadowienie budynku i otaczający je teren wyklucza w przyszłości powstanie pod oknami nowej inwestycji mieszkaniowej.

Funkcjonalność:

W skład planowanego budynku wchodzą następujące elementy funkcjonalne:
- Pomieszczenia mieszkalne (przestrzeń prywatna) w ilości 24 na 4 nadziemnych piętrach.
- Dwa wielostanowiskowe garaże w poziomie zero budynku z 24 miejscami postojowymi.
- Przestrzeń komunikacyjna jako wspólnie eksploatowana przez ogół mieszkańców jak garaże, klatki schodowe, trzony windowe, korytarze pomiędzy klatką schodowa a wejściami do mieszkań i przedsionki p.poż.
- Przestrzeń techniczno – gospodarcza jak dwa śmietniki zlokalizowane na parterze pod najwyższymi biegami schodowymi klatek oraz pomieszczenia węzła cieplnego.

UWAGA: przewiduje się iż w ramach inwestycji zostaną w pełni wykończone jedynie pomieszczenia wchodzące w obręb trzech ostatnich pozycji. Przestrzeń mieszkalna zostanie wykończona i przekazana mieszkańcom w stanie tzw. „deweloperskim" którego to stanu opis znajduje się w PROSPEKCIE BUDYNKU.

Nasłonecznienie:

Budynek zaprojektowany jest w osi poprzecznej północ – południe. Wszystkie mieszkania posiadają salony od strony południowej. W mieszkaniach typ 2-A i 2-B w salonach usytuowane zostaną aneksy kuchenne. W tych mieszkaniach również sypialnie usytuowane są od strony południowej. W mieszkaniach typ 1-A, 3-A, 1-B i 3-B sypialnie i kuchnie usytuowane są od strony północnej budynku. W tych mieszkaniach na etapie budowy istnieje możliwość zamiany kuchni na trzeci pokój i umieszczenie aneksu kuchennego w pomieszczeniu salonu od strony południowej.

BUDYNEK PRZYJAZNY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH:

Budynek został zaprojektowany tak by również osoby niepełnosprawne mogły bezpiecznie skorzystać z doskonałej lokalizacji obiektu mieszkalnego. W tym celu zrezygnowano z kosztownego a jednocześnie uciążliwego w eksploatacji garażu podziemnego. Garaż usytuowano na poziomie zero czyli praktycznie równo z otaczającym go terenem. Wejścia do klatek schodowych zaprojektowana z łagodnymi zjazdami. Co oczywiście jest również zaletą przy wjeżdżaniu na klatkę schodową wózkami z dziećmi. Wewnętrzna komunikacja zarówno na wewnętrznym dziedzińcu jak również w garażach wielostanowiskowych i klatkach schodowych została zaprojektowana tak by można było bez przeszkód przemieszczać się pomiędzy tymi elementami budynku na przykład z dziecinnymi wózkami. W każdej z klatek schodowych znajduje się winda do poziomu zero budynku. Na poszczególnych kondygnacjach mieszkalnych również z wind będziemy mogli wyjechać na korytarz i bezkolizyjnie dotrzeć pod drzwi Naszego mieszkania.

Konstrukcje budynku:

Budynek mieszkalny wielorodzinny zaprojektowany został w konstrukcji mieszanej monolitycznej wylewanej na budowie z elementami i fragmentami konstrukcji tradycyjnej murowanej. Budynek jest pięciokondygnacyjny niepodpiwniczony. Układ konstrukcyjny budynku typ płyta – słup z elementami ram i ścian usztywniających w poziomie parteru i pięter. Dach płaski na konstrukcji stropu żelbetonowego z pokryciem papą termozgrzewalną. Fundamenty zaprojektowano jako bezpośrednie na ławach i stopach, a trzony klatki schodowej z windą na płycie fundamentowej. Ściany poziomu „zero" żelbetonowe grubości 20 i 25 cm docieplone od wewnątrz i od zewnątrz.

Dach
* Dach płaski, z pokryciem z papy termozgrzewalnej położonej na wełnie mineralnej i styropianie, o spadkach na zewnątrz budynku około 2%. Papa w kolorze czarno szarym. Na dachu zaprojektowano wpusty dachowe poprzez attykę grawitacyjne z rurami spustowymi do istniejącej kanalizacji poprzez pośredni zbiornik retencyjny. Obróbki blacharskie gzymsów, ścianek attykowych itp. w kolorze brązowym ciemnym lub innym zgodnym z pozostałymi elementami wykończeniowymi budynku.
* Tarasy i dach nad garażem wielostanowiskowym nr 2 - odpływy wody deszczowej bezpośrednio na zewnątrz budynku poprzez wpust tarasowy oraz półrynny i rury spustowe.
* Balkony z odpływem wody powierzchniowym.

Ściany
* Ściany zewnętrzne stanowi warstwa nośna z cegły silikatowej o grubości 24 i żelbetonowej grubości 20 cm oraz warstwa ocieplenia ze styropianem lub wełną mineralną o grubości 15 cm z wykończeniem tynkiem mineralnym. Na ścianach, które stanowią element oddzielenia przeciwpożarowego, ocieplenie wykonane z materiałów niepalnych np. wełny mineralnej.
* W elewacjach budynków zaprojektowano zróżnicowanie barwne oraz zaakcentowane dekoracyjne elementy dla podkreślenia tektoniki obiektu oraz jego indywidualnego charakteru.
* Wewnętrzne ściany – murowane z cegły silikatowej o zróżnicowanej grubości: pomiędzy mieszkaniami z cegły o grubości 18 cm i 8 cm. Pozostałe ściany z żelbetonowe o grubości 20 cm. Wszystkie ściany pokryte tynkiem gipsowym.
* Ściany wewnętrzne w przestrzeniach ogólnych – malowane farbą lateksową, fragmentarycznie w okładzinie z tynku mozaikowego lub terakoty. Posadzki
* W całej części dziedzińca, wjazdów oraz w garażach wielostanowiskowych nr 1 i 2 posadzki wykonane będą z kostki brukowej. Dla wydzielenia miejsc parkingowych oraz korytarzy komunikacyjnych zastosowana zostanie kostka brukowa o kontrastowo różnej barwie w stosunku do płaszczyzn.
* W strefach ogólnodostępnych tj. klatki schodowe, schody, korytarze – jako wykończenie posadzek przyjęto terakotę lub gres.
* W mieszkaniach wykończenie podłóg stanowi wylewka betonowa pod warstwę wykończeniową.

Elewacje

Ściany zewnętrzne murowane z bloczków silikatowych z fragmentami konstrukcji wzmacniającej typu słup żelbetonowy – płyta żelbetonowa. Ocieplane izolacją termiczną z wełny mineralnej oraz płyty styropianowej. Cokoły z tynku mozaikowego. Tynk elewacji mineralny na siatce głównie w kolorach zbliżonych do kolorów w zamieszczonej na stronie wizualizacji obiektu. Elewacje mają charakter prosty i nowoczesny. Dla podkreślenia indywidualnego charakteru budynku zastosowane będą formy zwieńczenia na ostatniej 5-tej kondygnacji . Zastosowane będą również różne materiały wykończeniowe na elewacji tj dwa rodzaje tynku cienkowarstwowego oraz okładzina ceramiczna z kompozytów PCV. Imitować będzie ona deski drewniane w pozostałej części różne kolory: biały, szary, jasnobeżowy. Imitacja drewna w kolorze „złoty dąb" W tym samym kolorze wykonane zostaną okna od strony zewnętrznej. Elewacja częściowo wykończona płytkami z cegły klinkierowe lub imitującej klinkier. Płyty balkonowe z betonu wykończone posadzką z antypoślizgowego gresu mrozoodpornego. Wykończenie tarasów użytkowych od strony południowej z płyt betonowych układanych na warstwie żwiru płukanego. Balustrady balkonów stalowe lub ze szkłem bezpiecznym. Pochwyt ze stali malowanej proszkowo ocynkowanej. Okna w klatkach schodowych PCV, bezpieczne, nieotwierane. W lokalach mieszkalnych okna w kolorze białym od strony wewnętrznej.

Klatki schodowe

Duże przestronne wejścia bez barier architektonicznych, które ułatwiają komunikację. Wejściowe drzwi do części mieszkalnych wykonane z aluminium w kolorze szarym lub innym odpowiednim do kompozycji kolorystycznej budynku. Posadzki wraz z cokołami w części komunikacyjnej wykonane z gresu. Ściany klatek schodowych bezpośrednio graniczące z mieszkaniami izolowane dodatkowo od wewnątrz pianką PIR 20 mm plus tynk mineralny.

Windy

Szybkobieżne i cichobieżne przestronne windy zjeżdżające do poziomu garażu. Szyby windowe wykonane są ze ścian żelbetowych.

Stolarka okienna i drzwiowa
* Stolarka okienna z PVC wraz z parapetami biała od strony wewnętrznej i ozdobna od zewnętrznej typ „jasny dąb"
* Drzwi w klatkach schodowych (zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne) – aluminiowe w kolorze szarym lub innym odpowiednim do kompozycji kolorystycznej budynku.
* Drzwi prowadzące na klatki schodowe z garażu wielostanowiskowego – pełne o odporności ogniowej EI 30 w kolorze jasno – szarym lub innym.
* Drzwi wejściowe do mieszkań – antywłamaniowe z jednym zamkiem i wizjerem
* W mieszkaniach obrobione otwory drzwiowe do łatwego montażu stolarki drzwiowej.
* Wrota do garaży wielostanowiskowych – bramy segmentowe
* Drzwi do pomieszczeń technicznych – pełne stalowe

Balustrady
* W budynku zaprojektowano balustrady balkonowo – tarasowe wykonane z prętów wraz z pochwytem ze stali malowanej proszkowo.
* Poręcze schodów wewnętrznych (klatki schodowe) wykonane z prętów wraz z pochwytem ze stali malowanej proszkowo.
* Dobór poręczy i balustrad w ramach nadzoru autorskiego i Projektu Wykonawczego

Instalacje

Budynek wyposażony będzie w instalacje: elektryczną, telekomunikacyjną, wodną oraz kanalizacyjną. Budynek zostanie podłączony do miejskiej sieci centralnego ogrzewania. W każdym lokalu będą zainstalowane grzejniki stalowe płytowe oraz w pomieszczeniach łazienek grzejniki ozdobne łazienkowe. Dla ułatwienia wykańczania podłóg w mieszkaniach rury zasilające grzejniki będą wychodzić nie z podłogi jak to ma miejsce w innych inwestycjach deweloperskich lecz nisko pod grzejnikami ze ścian poprzez zestawy z zaworami odcinającymi dla łatwego demontażu grzejników przy pracach wykończeniowych w mieszkaniach. Każde z mieszkań będzie wyposażone w liczniki zużycia ciepłej i zimnej wody oraz licznik zużycia ciepła. Liczniki energii elektrycznej umieszczone zostaną dla ułatwienia odczytów w prześwicie bramowym na parterze budynku.

Garaże wielostanowiskowe posiadać będą instalacje wentylacyjną mechaniczną załączaną czujnikami tlenku węgla dla bezpieczeństwa użytkowników.

Przy wejściu do klatek schodowych instalacja domofonowa. Ponadto budynek będzie monitorowany systemem kamer przemysłowych w ilości 6 szt z zapisem na dyskach twardych w pętli, oraz możliwością podglądu poprzez łącze internetowe z hasłem dla danego lokalu mieszkalnego.

Usytuowanie kamer TV przemysłowej budynku

1. Od strony ul. Różyckiego 28 wzdłuż budynku w kierunku klatki schodowej po lewo z widokiem na wejście do klatki schodowej i wjazdem do wewnętrznego dziedzińca budynku
2. Od strony ul. Różyckiego 28 wzdłuż budynku w kierunku klatki schodowej po prawej z widokiem na wejście do klatki schodowej i fragmentem Aleja Politechniki nr 46
3. W bramie wjazdowej w kierunku wewnętrznego dziedzińca.
4. W lewym narożniku budynku od strony południowej w stronę wewnętrznego dziedzińca.
5. Na klatkach schodowych w kierunku głównych drzwi wejściowych.

STANDARDY WYKOŃCZENIA MIESZKAŃ:
* drzwi wejściowe do mieszkań antywłamaniowe z jednym zamkiem i wizjerem.
* drzwi wewnętrzne - bez drzwi wewnętrznych, przygotowane otwory w ścianach do montażu drzwi wewnętrznych.
* podłoga - posadzka cementowa zatarta na gładko,
* tynki na ścianach - gipsowe wykonane na mokro,
* parapety okienne wewnętrzne jasne,
* parapety zewnętrzne np. stalowe powlekane lub tworzywo
* punkty poboru wody - zaślepione korkami bez armatury czerpalnej. Rozmieszczenie punktów czerpalnych na etapie surowym budynku zgodnie z projektem lub według sugestii kupującego bez dodatkowych kosztów.
* instalacja elektryczna o mocy 11.00 kW- bez opraw oświetleniowych, gniazda wtykowe, włączniki oświetlenia, aparat domofonu według projektu elektrycznego lub na etapie surowym budynku według sugestii kupującego bez dodatkowych kosztów.
* gniazdo telefoniczne w pokoju dziennym i sypialni zgodnie z projektem lub na etapie surowym budynku według sugestii kupującego bez dodatkowych kosztów.
* gniazdo TV w pokoju dziennym i większej sypialni zgodnie z projektem lub na etapie surowym budynku według sugestii kupującego bez dodatkowych kosztów.
* instalacja wodna z polietylenu, instalacja kanalizacyjna z PCV bez przyborów sanitarnych zgodnie z projektem lub na etapie surowym budynku według sugestii kupującego bez dodatkowych kosztów.
* instalacja ogrzewania z grzejnikami płytowymi Buderus z głowicami termostatycznymi i zestawem podgrzejnikowym odcinającym dla łatwego demontażu grzejnika. Na etapie stanu surowego istnieje możliwość rozmieszczenia grzejników według sugestii kupującego bez dodatkowych kosztów.
* Grzejniki ozdobne łazienkowe dla pomieszczeń łazienek z trójnikami do zainstalowania grzałek elektrycznych do letniego dogrzewania łazienek i suszenia ręczników.
* instalacja internetowa w pokoju dziennym.
*liczniki zużycia wody zimnej i ciepłej, energii elektrycznej oraz energii cieplnej dla każdego lokalu indywidualnie.